Haber

Saadet Partisi İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına karşı suç duyurusunda bulundu

Saadet Partisi Sakarya İl Müdürlüğü, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin şikayette bulundu.

İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, adliye önünde toplanan partililer İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

İl Lideri Hasan Güçlü, günlerdir tüm dünyanın gözü önünde soykırım yapıldığını, çeyrek asırdır bir ülkenin adım adım işgal edildiğini, herkesin bu durumu izlemeye devam ettiğini belirtti.

Halk katliamına ilişkin sessizliği eleştiren Güçlü, “Emzirilen bebekleri, kucağındaki bebekleri, hamile kadınları tonlarca bombayla öldürdüler ama hala kimse tek kelime etmedi. Bütün bunlar yetmedi; hastaneleri, yerleri bombaladılar. ibadet ve ambulanslar vardı ve birkaç zayıf ses dışında kimse bir şey söylemedi. Filistin devleti bağımsız bir devlettir.” “Bu bir devlettir, başkenti Kudüs’tür ve Gazze, Filistin devletinin şehridir.” İfadesini kullandı.

Zengin, İsrail’in emperyal güçlerin desteğiyle masum insanları katlettiğini, sınır dışı ettiğini, devlet terörünü en üst düzeyde uyguladığını ve bunun BM kararlarının hiçbirine uymadığını vurguladı.

İsrail’in eylemleriyle savaş suçu işlediğine dikkat çeken Varlıklı, şöyle konuştu:

“Kudüs coğrafi bir sorun değil, inanç sorunudur.” Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın yolundan giden, her zaman mazlumların ve mağdurların yanında olan Milli Görüş, bugün de konuya aynı hassasiyetle yaklaşıyor. Saadet Partisi Sakarya İl Başkanlığı olarak, savaş suçları işleyen terörist İsrailli yetkililer hakkında Başsavcılığımıza bilgi veriyoruz. Bir duyuru yapıyoruz. Bir duyuru yapıyoruz. Gazze sınırları içinde ve dışında, insanlık dışı baskınlar, bombalamalar ve uluslararası hukuka aykırı tam abluka ile saf Filistin halkının, çocukların ve kadınların ölümüne sebep olan, Filistin halkına soykırım uygulayan kişiler hakkında duyuru yapıyoruz. özellikle Gazze şehri, insan hakları tüm dünyanın gözünün önünde. “Uluslararası Ceza Mahkemesi statüsü kapsamında insanlığa karşı suç, savaş suçları ve saldırı suçları işleyen şüpheliler hakkında gerekli soruşturma ve süreçlerin yürütülmesi, kovuşturulması ve cezalandırılması yönündeki taleplerimiz doğrultusunda bugün buradayız. “

Savcılığa sunulan suç duyurusunda, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve diğer yetkililer “soykırım”, “insanlığa karşı suçlar”, “kasten öldürme”, “kasten yaralama”, “işkence” ile suçlandı. , “özgürlüğünden yoksun bırakma”, “ikamet dokunulmazlığını ihlal”, “hırsızlık”, “savaş ve saldırı suçları” ile re’sen sayılacak diğer suçlardan cezalandırılması istendi.

derecik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu