Haber

Biriktirdikleri umre gelirlerini depremzedeler için bağışladılar.

KIRIKKALE’de imam Ahmet Taş ve öğretmeninin 2 kızı, umreye gitmek için biriktirdikleri 84 bin TL’yi depremzedeler için Türkiye Diyanet Vakfı Kırıkkale Şubesine bağışladı.

Kırıkkale’nin Yukarımahmutlar köyü imamı Ahmet Taş ve 2 öğretmen kızı, Türkiye Diyanet Vakfı Kırıkkale Şubesi ile irtibata geçerek, Umre’ye gitmek için biriktirdikleri 84 bin TL’yi, merkezi Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen deprem bölgelerine göndermek için yola çıktı. Yetkililerle görüşen İmam Taş, kızı Rabia Taş ile birlikte vakfa giderek biriktirdikleri umre parasını depremzedeler için bağışladı.

‘PARA VERMEK EN KOLAY PARA’ Ahmet Taş, kızlarıyla birlikte iki yıldır biriktirdikleri parayı umreye gitmek için biriktirdiklerini belirterek, “Toplamda 84 bin TL biriktirdik. deprem olunca parayı deprem bölgesine gönderelim dedim çocuklara anlattım önce kararsız kaldık sonra 11 yaşındaki oğlum rüyasında “Baba sen deprem bölgesine gidiyorsun” deyince bu gece beyin sarsıntısı var ve sen oradan 3 çocukla geliyorsun, düşünecek bir şey yok. En kolay yolun para vermek olduğunu düşündük. Enkazdan çıkan yaralıları ve koşan insanları görünce en kolayını yaptık.” Erzurum’da öğretmenlik yapan Ahmet Taş’ın kızı Rabia Taş, “Sömestr tatili nedeniyle ailemin yanına geldim. 2 yıldır umreye gitmek için para biriktiriyorduk. Aslında geçen yıl umreye gitmeyi denedik ama fırsat olmadı. Umreye gitmeyi çok istiyorduk ama bizimki bir istekti. , deprem bölgesindeki vatandaşların yaşama ihtiyacı var. O yüzden oraya para gönderelim dedik. Sen ondan geldin. Keşke daha fazlasını yapsaydık. Keşke oraya gidip malımızla değil de fiziki olarak yapabilsek. Allah onların yardımcısı olsun” dedi.

kabatas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu