Ekonomi

Üreticiler bu proje ile daha çok üretecek

Bursa Yenişehir Belediyesi tarafından sürdürülen tarım ve hayvancılık çerçevesinde ilçede 800 dönüm arazide mera ıslah çalışması yapıldı. Yapılan çalışmalar sonrasında hayvan üreticilerine büyük katkı sağlayacaktır.

Karacaali, Karaköy, İncirli, Karasil ve ilçenin diğer yerlerinde yürütülen mera ıslah çalışmaları üreticilere büyük kolaylık sağlayacak.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, “Tarım ve hayvancılıkta temellerimiz mera ıslah çalışmalarımızla devam ediyor. Hayvancılığın gelişimini desteklemek ve yem maliyetlerini düşürmek için özelliğini yitiren meralarımızı güzelleştirerek üreticilerimize sunuyoruz. Buralara karışık çayır otu tohumlarını taban gübreli olarak veriyoruz.”Mera ıslah çalışmalarımızla ıslah ettiğimiz toplam mera alanlarını 800 dekara çıkardık. Çiftçimiz bereketli olsun.”

Köylüler, “Bu proje sayesinde hayvanlarımız daha doğal ortamlarda beslenirken artan maliyetler düşüyor. Bunların bize katkısı büyük. Bu anlamda Yenişehir Belediye Başkanımız Davut Aydın’a teşekkür ediyoruz. Belediyemiz sayesinde köylülerimiz nefes alacak. Bu alanlarda yapılacak çalışmalarla rahat bir nefes aldık.” – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu